Zaproszenie na XII Ogólnopolską Pielgrzymkę do Miłosierdzia Bożego w dniach 11-17 lipca 2014


Ku wolności

wyswobodził nas Chrystus

 

List Przewodnika
Pielgrzymki do Miłosierdzia Bożego

Pielgrzymka do Bożego Miłosierdzia z Ożarowa Mazowieckiego do krakowskich Łagiewnik już na stałe wpisała się w kalendarz pielgrzymek w Polsce. Pielgrzymujemy już od jedenastu lat. Przez ten czas wiele się zmieniało. Zmieniała się trasa i termin pielgrzymki. Zmieniali się pątnicy i przewodnicy Pielgrzymki. Czas na kolejną zmianę.

W tym roku ruszamy już w XII Pielgrzymkę do Bożego Miłosierdzia, tym razem już nie na nogach, ale na rowerach, i to największa zmiana jaką do tej pory przeszła nasza Pielgrzymka. Chociaż zasadniczo trasa nie uległa zmianie to zmienia się czas jej trwania. W tym roku będziemy pielgrzymować w dniach 11 do 17 lipca. Ruszamy w drogę w piątek, 11 lipca po Mszy św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego Archidiecezji Warszawskiej w Ożarowie Mazowieckim o godz. 7.30. Na rowerach – podobnie jak w ubiegłym roku – jedziemy do Warszawy na ul. Żytnią, gdzie Helena Kowalska została przyjęta do Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia. Stamtąd, śladami św. Faustyny, udamy się do Derd i Walędowa, gdzie również przebywała Apostołka Bożego Miłosierdzia. Pierwszy dzień zakończymy w Lewiczynie.

Tradycyjnie, 16 lipca, w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, nawiedzimy Sanktuarium w Czernej koło Krakowa, gdzie o godz. 8.00 sprawować będziemy odpustową Eucharystię. Będzie to również dzień przyjęcia karmelitańskiego szkaplerza.

Na rowerach spędzimy sześć dni przejeżdżając każdego dnia od 47 do 82 km. Pokonawszy całą trasę, tj. 388 km, 16 lipca dojedziemy do celu, czyli do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i św. siostry Faustyny w Krakowie. Następnego dnia nawiedzimy Sanktuarium św. Jana Pawła II mieszczące się na terenie dawnych kamieniołomów, w których w czasie wojny pracował Karol Wojtyła, późniejszy papież. Tam o godz. 10.00, przy relikwiach św. Jana Pawła II, odprawimy Eucharystię dziękując Bogu za jego kanonizację. Tą Mszą św. zakończymy nasze tegoroczne pielgrzymowanie.

A pielgrzymować będziemy w tym roku pod hasłem „Ku wolności wyswobodził nas Chrystus” (Ga 5,1). Wolność jest darem Boga, który w bardzo łatwy sposób można zaprzepaścić. Zło, grzech, przemoc, nałogi, fałszywy obraz Boga, świata i samego siebie zagrażają naszej pełnej wolności. W trakcie drogi, będziemy się zastanawiać jak wyjść z tego wszystkiego co nas ogranicza i zniewala. Jak powrócić do pełnej wolności, którą podarował nam Chrystus?

Już dziś zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania „do Bożego Miłosierdzia”. Na pielgrzymkę można się zapisać na stronie internetowej www.pielgrzymkadomilosierdzia.pl lub osobiście wypełniając kwestionariusz zgłoszeniowy i dostarczając go do kancelarii Parafii Miłosierdzia Bożego w Ożarowie Mazowieckim lub do zakrystii. Na zgłoszenia czekamy od 15 czerwca do 4 lipca.

Niech nasz wspólny trud stanie się zaczynem nowego życia w pełnej wolności.

Ożarów Mazowiecki, dnia 15 czerwca R.P. 2014


Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania!
Wyrusz z nami na pielgrzymi szlak! Czekamy na Ciebie!


ks. Przemysław Krakowczyk SAC
Przewodnik Pielgrzymki


PS: Zapisy na Pielgrzymkę od 15 czerwca w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ożarowie Mazowieckim przy ul. Poznańskiej 183 oraz przez Internet na stronie www.pielgrzymkadomilosierdzia.pl – Więcej informacji na naszej stronie.


  • Na stronie znajdziesz zaproszenie ks. Przewodnika
  • Podstawowe informacje o Pieszej Pielgrzymce do Miłosierdzia Bożego
  • Świadectwa osób, które pielgrzymowały z nami w minionych latach
  • Galerię zdjęć i opis Sanktuariów nawiedzanych na trasie Pielgrzymki
  • oraz blog z telegramami z trasy Pielgrzymki 2014 (od 10 od 18 lipca)
Bóg bogaty jest w miłosierdzie! My mamy stać się tacy jak On. Jezus powiedzia: Bądźcie miłosierni jak miłosierny jest wasz Ojciec niebieski. Wprowadzajmy te słowa Jezusa w życie!